فیلتر­ شنی (Sand filter) مخازن تحت فشاری هستند که معمولا از جنس فولاد، فایبر گلاس و یا بتن ساخته می شوند و از شن و ماسه پر شده و به شکل های استوانه ای، مربعی یا دایره ای ساخته می شوند.

 فیلترهای شنی تحت فشار متداول ترین نوع فیلتراسیون برای استخر ها می باشد که با ایجاد سرعت مناسب برای فیلتراسیون، کار تصفیه آب را به بهترین شکل انجام می دهد. در زمان تصفیه، آب کثیف استخر از لوله های ورودی وارد فیلتر شنی می­شود و فشار پمپ باعث می شود آب را از درون شن ها به سمت پایین هدایت کند و شن و ماسه های ریز هرگونه آشغال و مواد زائد را از آب استخر جدا می سازد. در پایین فیلتر های شنی نازل هایی با سوراخ های بسیار ریز وجود دارد که اجازه نمی دهد شن و ماسه به داخل آب ورود کند و فقط آب از این نازل ها خارج می شود و آب تصفیه شده از لوله خروجی زیر مخزن خارج می شود.

فیلترهای شنی تحت فشار در شکل ها، سایزها  و جنس های متفاوتی ساخته می شوند که رایج ترین آن ها فیلتر های شنی عمودی با دو سر عدسی است. این فیلتر شنی عمودی با ورق فولادی ST-37 (و یا گالوانیزه) به ضخامت مشخص برای جداره ها و عدسی های فوقانی و تحتانی ساخته شده است که با دو لایه پوشش اپوکسی و از بیرون با یک لایه ضد زنگ و دو لایه رنگ مخصوص رنگ شده است. همچنین برای بالا بردن کیفیت فیلتراسیون و افزایش طول عمر فیلترهای تحت فشار می­توان قبل از عملیات رنگ­زنی، فیلترها را از داخل، سند بلاست کرد.در پایین این فیلتر ها و زیر آخرین لایه از سیلیس درون آن نازل هایی از جنس برنج برای جمع آوری و عبور آب استفاده می شود که در بازار امروزی نازل های پلاستیکی نیز موجود می باشد که این نازل ها کیفیت پایین تری نسبت به نوع برنجی دارند و قیمت آن ها تا ۱۰۰ برابر کمتر از نازل های برنجی می­باشد. یکی از معیارهای انتخاب فیلتر شنی مناسب، داشتن نازل های برنجی است.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا با ارائه انواع فیلتر های تحت فشار و مخازن فیلتر شنی با کیفیت بالا و قیمت مناسب، آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.  همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com  مراجعه نمایید.

تلفن:  ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱)    همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ – ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰