اجزاء تشکیل دهنده سیستم اسمز معکوس صنعتی :

یک سیستم اسمز معکوس از پنج قسمت اصلی تشکیل شده است :

  • مخازن تحت فشار و ممبران (Pressure Vessels & Membranes)

بدیهی است ، یک سیستم اسمز معکوس بدون عناصر غشایی وجود ندارد، پروتئین هایی که عناصر غشایی را تشکیل می دهند بسته به نوع آب دریافتی و وضوح نهایی متفاوت هستند. عناصر ممبران برای آب های شور، آب دریا، ضد عفونی کننده در بیمارستان ها در غشاء وجود دارد که برای از بین بردن آلاینده های خاص طراحی شده اند.

حجم کار (شهری، تجاری و صنعتی) اندازه و تعداد غشاهای یک سیستم را تعیین می کند. از یک غشای دو و نیم اینچی در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خانگی و از غشاهای ۸ اینچی در سیستم اسمز معکوس صنعتی استفاده می شود.

  • قاب اسمز معکوس (Reverse Osmosis Skid)

بهترین راه برای دوام هرچه بیشتر سیستم اسمز معکوس با استفاده از یک قاب فولادی کربنی با روکش پودری برای نصب تمام اجزاء می باشد.  این نوع قاب ها در برابر عناصر مقاوم هستند و برای لرزش سنگین پمپ های فشار قوی طراحی شده است. بر روی زمین نصب می شود برای اطمینان از ماندگاری آن در طول عمر است.

  • فیلتر کارتریج

بیشتر سیستم های اسمز معکوس با فیلتر کارتریج همراه هستند تا اطمینان حاصل شود که هیچ ذره ای به اندازه کافی بزرگ برای آسیب رساندن به غشاها در جایی نزدیک آنها نیست. این کارتریج معمولاً یک فیلتر پلیمری پروپیلن پنج میکرونی است ، اما در صورت درخواست می تواند متفاوت باشد. کارتریج در یک محفظه بادوام قرار می گیرد که می تواند فشار مایع پمپ های اصلی یا تقویت کننده را تحمل کند.

  • پمپ فشار قوی اسمز معکوس

بدون پمپ درجه بالا، میزان عبور آب برای سیستم اسمز معکوس در اکثر مصارف تجاری یا صنعتی قابل استفاده نیست. اطمینان از مطابقت پمپ با مقدار و اندازه غشاء مناسب برای سیستم بسیار حیاتی است. معمولا هرچه فشار ورودی پمپ بیشتر باشد میزان عبور و بازیابی نفوذ نیز بهتر است.

  • کنترل پنل

و در آخر اینکه سیستم Reverse Osmosis باید توسط یک اپراتور انسانی کنترل شود. در Pure Aqua ، از PLC های پیشرفته یا یک میکروپروسسور حالت جامد بسته به میزان پیشرفت کنترل ها استفاده می شود. این کنترل ها همچنین می توانند برای مدیریت همزمان چندین سیستم ، به طور مؤثر یک کارخانه تولید آب تک نفره استفاده شوند.

اجزاء تشکیل دهنده سیستم اسمز معکوس صنعتی

اجزاء تشکیل دهنده سیستم اسمز معکوس صنعتی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی (ccra) با تامین و عرضه دستگاه های تصفیه آب و انواع فیلتر و قطعات جانبی دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم، آمادگی خویش را اعلام می دارد. جهت سفارش و خرید آنلاین اینجا را کلیک نمایید. جهت اطلاعات بیشتر در مورد مدل دستگاه تصفیه آب خانگی و قیمت آن با ما در تماس باشید: 

  ۶۵۵۲۲۹۲۳-۰۲۱  ۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱  ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱