آب دیونیزه در تصفیه آب

آب دیونیزه به آبی گفته می شود که تمام مواد معدنی آن حذف شده است و هیچ یونی در آن وجود ندارد.

یون های کاتیونی (منفی) مانند کلسیم، سدیم، آهن و مس و یون های آنیونی (مثبت) مانند کلر و سولفات می باشد.

از بین بردن یون های مثبت و منفی طی یک فرآیند شیمیایی امکان پذیر است که در آن رزین های تبادل یونی مواد معدنی موجود در آب را با هیدروژن و یون های هیدروکسید مبادله می کنند و پس از آن دوباره با هم ترکیب می شوند تا یون های آب را بسازند. آب دیونیزه شده تقریبا شبیه به آب مقطر می باشد و در هر دو این آب ها تمام مواد معدنی حذف شده است.

کاربرد آب دیونیزه :

  • مورد استفاده در صنایع آرایشی و بهداشتی
  • ساخت داروها
  • مورد استفاده در بسیاری از آزمایش های شیمیایی
  • ساخت باطری
  • آماده سازی حلال و محلول ها
  • در تصفیه آب و فاضلاب

تفاوت آب مقطر و آب دیونیزه شده :

آب مقطر و آب دیونیزه شده تقریبا شبیه به هم هستند اما یکسان نیستند و هیچ کدام نمی تواند در مواردی جایگزین دیگری باشد.

آب مقطر نوعی آب است که به روش تقطیر آب بدست می آید. در این روش آب را می جوشانند و بخار آن را جمع می کنند که در این روش بیشتر مواد معدنی از آب حذف می شود. اما هنگامی که به یک حلال نرم نیاز است آب دیونیزه شده که توسط رزین های تبادل یونی بدست آمده بسیار مناسب است.

آب مقطر و آب دیونیزه در موارد مختلفی کاربرد مشابه دارند اما چون آب دیونیزه واکنش پذیری بالایی دارد نمی تواند در تماس با فلزات باشد.

حال برای اینکه بتوان از آب دیونیزه بهره برد می توان از دستگاه های تصفیه آب دیونایزر در مصارف صنعتی استفاده کرد. دستگاه های دیونایزر هم به صورت دو ستون کاتیونی و آنیونی موجود است و هم به صورت تک ستونه می باشد که شرکت کاسپین ارتباط عرشیا تولید کننده و طراح دستگاه های تصفیه آب دیونایزر می باشد.

آب دیونیزه در تصفیه آب

آب دیونیزه در تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱